İmam Ali Hamaney’in Anadolu Ulusuna Selamı…

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 02:07

İmam Ali Hamaney’in Anadolu Ulusuna Selamı…

Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Kılavuzu Seyyid İmam Ali Hamaney’in temsilcilerinden Hüccetülislam Gazi Asker, İstanbul’daki Aşura törenlerine bir konuşma yaptı.

Hüccetülislam Gazi Asker salat ve selamdan sonra Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Kılavuzu Seyyid İmam Ali Hamaney’in Türkiye ulusuna yolladığı selamı iletti.

Aşura’nın bir çok ebadı olduğunu belirten Gazi Asker, Bu ebatlardan kimilerinin; Allahın dinini ve ayetlerini ulusa göstermek, cemiyeti ıslah edip fesadın kökünü kesmek, Allah’ın mazlum kulları için emniyet sağlamak, Allahın farzları, sünnet ve ahkamıyla iman edilmesini sağlamak, Hz.Peygamber ve Ali bin Ebu Talib’in sünnet ve siretiyle amel etmek, gaddarlarla yaşamayı çile saymak ve zillet yükü altına girmeyeceğini Heyhat Minezzille diyerek belirli etmek, milletin serbest olmasını sağlamak olduğuna söyledi. Bu gayelerin tahakkukunun yalnızca Aşura kıyamına has değil tüm müslümanların misyonu olduğuna söyledi.

Gazi Asker, “O hazret tüm müslümanlara Her gün Aşura, Her Gün Kerbela’dır iletisini iletmiştir. Hüseyin tüm müslümanların ve dünyanın tüm hürlükçülerinin misal kişiliğidir. Gandi İmam Hüseyni misal alarak Hindistan milletini özgürleştirdiğine söylemiştir, tam müslümanlar Peygamber ve Aliyi tanıyor ehemmiyetli olan zamanın Yezidlerini tanıyıp onlara karşı çıkmaktır.” dedi.

Gazi Asker, “Amerika ve siyonizm zamanımızın en besbelli yezidlerine ve gaddarlarına misaldir. İsrail son 53 günlük savaşta 2000’den fazla bireyi şehid etmiş, 20000’den fazla insanı yaralı vazgeçmiştir. Kerbela’da Ali Asgar gibi mazlum çocuklar şehid oldular, bugünde Gazze’de Ali Asgar’lar şehid olmaktadır.” dedi.

Gazi Asker, “Kerbelada çadırları ateşe verdiler, bayan ve çocukları tutsak aldılar tekfirci teröristler bugün camileri türbeleri devirip, bayan ve çocukları tutsak alıyorlar.” dedi.

Gazi Asker, “Bugünde hak ve batıl karşı karşıyadır, çile tecavüz çocuk katli fesat ve cinayet karşısında hakkı mücadafa ve batılla gayret etmeliyiz.” dedi.

Gazi Asker, “Siz azizler öğrenil ki İslam düşmanları Batı’da İslamofobi ve İslam dünyasında tefrikacılıkla hakkı gölgeleyip yağma ve kırımlarına zemih hazırlamaktadırlar.” dedi.

Gazi Asker, “Cingöz olmamız gerekmektedir, vahdete gereksinimimiz vardır. Amerika, İsrail, Tekfirciler gibi yezidlerin fitnesini ortadan kaldırmalı ve nezaketi ve huzuru kuruluş etmeliyiz.” dedi.

İran ve Türkiye milletleri eziyete karşı Aşura’nın niyetlerini hakikatleştirmek için İmam Hüseyinas’e söz veriyor, Sünnisiyle Şiisiyle herkes son nefer ve soluğa kadar tüm milletleri çile istibdat tefrika ile savaşmak için söz veriyor, Lebbeyk ya Huseyn, Lebbeyk ya Huseyn, Lebbeyk ya Huseyn diyerek herkesi ayağa kaldıran Gazi Asker, İmam Hüseyin ve ashabına selam gönderdi. Konuşma Dünya Müslümanlarının ve Mustazaflarının Kılavuzu Seyyid İmam Ali Hamaney’in sıhhat ve sağlığına salavat ile sona erdi.

 

Etiketler:, ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir