HZ. İBRAHİM’İN A.S BİZE YOLLADIĞI SELAM

Yazar: - Kategori:
Yayın Tarihi: - 18:05

HZ. İBRAHİM’İN A.S BİZE YOLLADIĞI SELAM

Peygamber Efendimiz s.a.v Miraç gecesinde Hz. İbrahim ile ne konuşuyor? Peygamber Efendimizin bizlere naklettiği o vakıayı Dr. Murat Kaya anlatıyor…

Hazret-i İbrâhîm a.s. ulü’l azm peygamberlerdendir.

Bir putperest olan Âzer, O’nun üvey babasıdır. Öteki bir rivâyette ise Taruh, İbrâhîm’in a.s. babasının daha önceki adıdır. Putperest olunca adı Âzer olmuştur. İmâm-ı Süyûtî r.a. ise, İbn-i Abbâs’tan r.a. gelen bir rivâyete göre, Âzer’in, İbrâhîm’in a.s. babası değil amcası olduğunu bildirmektedir.

Hz. İbrâhîm a.s. Keldânî kavmine sevk edilmiştir. Resûlullâh’tan sonra insanların en fazîletlisidir. Hak Teâlâ O’nu «Halîlim» Arkadaşım diye taltîf emretmiştir. Bu nedenle “Halîlu’r-Rahmân” olarak da anılır.

HZ İBRAHİM İLE ALAKALI ÖTEKİ YAZILAR

HZ. İBRAHİM’İN DUALARI HZ. İBRAHİM’İN A.S. YAŞAMI VE MUCİZELERİ HZ. İBRAHİM’İN A.S. GÖKTEN GELEN MİSAFİRLERİ HZ. İBRAHİM’İN A.S. BÜYÜK SINAVI HZ. İBRAHİM’İN A.S. MİSAFİR AĞIRLAMA ADABI HZ. İBRAHİM A.S. ALLAH’A NE SORDU?

HZ. İBRAHİM A.S. KİMDİR? HZ. İBRAHİM’İN A.S. YAŞAMI

ALAKANIZI ÇEKEBİLİR

MARMARA BÖLGESİNDE KUR’ÂN’I EN GÜZEL ONLAR OKUDUMARMARA BÖLGESİNDE KUR’ÂN’I EN HOŞ ONLAR OKUDUHZ. İBRAHİM A.S. KİMDİR? HZ. İBRAHİM’İN A.S. HAYATIHZ. İBRAHİM A.S. KİMDİR? HZ. İBRAHİM’İN A.S. YAŞAMIPEK ÇOK NAFİLE İBADETTEN FAZİLETLİPEK ÇOK BEYHUDE İMANDAN FAZİLETLİHZ. MUHAMMED S.A.V. KİMDİR? HZ. MUHAMMED’İN S.A.V. HAYATIHZ. MUHAMMED S.A.V. KİMDİR? HZ. MUHAMMED’İN S.A.V. YAŞAMINAMAZ KILANIN ÖNÜNDEN GEÇİLİR Mİ?NAMAZ KILANIN ÖNÜNDEN GEÇİLİR Mİ?PEYGAMBERLERE İMAN ETMENİN ÖNEMİ NEDİR?PEYGAMBERLERE İMAN ETKENİN EHEMMİYETİ NEDİR?EN HAYIRLI MÜ’MİN KİMDİR?EN HAYIRLI MÜ’MİN KİMDİR?

Etiketler:, , , , , , , , , , ,